Kde táboríme

Nám skautom sa táborenie páči. Žiť dva až tri týždne na lúke niekde v horách, obklopenej lesom, zaspávať pri šume potoka pod hviezdnatou oblohou, ďaleko od pouličných lámp mesta. Takéto táboriská hľadáme a často sa na ne vraciame i niekoľko rokov.

Naše táborisko musí mať 5 P: musí byť pekné, s čistým a pitným prameňom, s čistým potokom na ochladenie sa v horúcich dňoch, s lesom plným dreva na táborové stavby i na kúrenie pri varení, prístupné nákladným i osobným autom.

Táboríme hlavne na západ a sever od Košíc, nášho sídelného mesta. Stany rozkladáme na lúkach pod lesom za dedinou, do ktorej potom chodíme nakupovať potraviny. Snažíme sa, aby nás v tábore mohli navštíviť naši rodičia, preto máme tábory vzdialené od Košíc okolo 100 kilometrov a nejdeme teda príliš ďaleko. No a tieto miesta sme už navštívili v posledných rokoch:

Tábor Rejdová 2016
Tábor Rejdov&aacute 2015;

Rejdová (2015 - 2017)

Odľahlý kút Slovenska pri Slovenskom raji s divokou prírodou a chladnejším podnebím. Výnimočným prvkom je tu potok – riečka Slaná, ktorá je v týchto miestach ešte veľmi čistá.

Tábor Bajerovce

Bajerovce (2013, 2014, 2018)

Výborný prameň a ešte lepší hustý les vynahrádzajú nevýhodu ťažkej prístupovej cesty. No a v širokom potoku je o zábavu postarané.

Tábor Švedlár

Švedlár (1998 – 2001, 2005, 2012)

Šesť táborov, zjavne sme si to tu obľúbili. Lúka je síce šikmejšia, ale aspoň sa netvoria v daždi mláky. Úžasný potok a milí ľudia v dedine.

Tábor Plavnica

Plavnica (2009 – 2011)

Severnejšie položené táborisko, z ktorého sme podnikali atraktívne výlety, boli sme aj v Tatrách, na hrade Stará Ľubovňa a v skanzene. Pamätať si ho budeme aj vďaka najdlhšiemu vodovodu (od prameňa k umyvárke) spomedzi vodovodov našich táborov.